top of page

Kim ja jestem?
"Kilka" słów o mnie...

Już w średniej szkole wiedziałem, że chcę zostać fizjoterapeutą. Cierpliwą i sumienną pracą w tym kierunku zdobyłem w czasie studiów zasoby wiedzy i doświadczenia oraz kwalifikacje, aby w 2017 roku zacząć swoją działalność zawodową. 
Od tego czasu z pełnym zaangażowaniem pomagam klientom odzyskiwać sprawność i ograniczać dolegliwości, które im doskwierają. Staram się nieustanie rozwijać i łączyć informacje z różnych dziedzin, tak aby działać możliwie kompleksowo.
Im dłużej pracuję, tym bardziej doświadczam jak na każdego z nas składa się praktycznie nieskończona sieć powiązań komórek, tkanek, impulsów nerwowych, myśli, stanów emocjonalnych etc. 
Na własnym przykładzie doświadczyłem, że nie da się i wręcz nie powinno się wprowadzać rozdzielenia między naszą fizycznością,
a stanem mentalnym związanym z uczuciami, emocjami i wszystkim tym co w wielu źródłach odnajdziemy jako aspekty naszej psychiki. 

Psychosomatyka to pojęcie, które zawodowo i osobiście jest mi coraz bliższe, a które zakłada, że zarówno kondycja naszego ciała ma wpływ na nasze "wnętrze", jak też stan naszego umysłu ma niesamowite i fascynujące przełożenie na to jak działa nasze ciało.

Wszystkie te aspekty poprowadziły mnie w kierunku kursu, który tylko na pierwszy rzut oka ma niewiele wspólnego z dziedziną, którą studiowałem, a mianowicie "Epigenetics and neurosience trainer of emotions" W ramach rozpoczętej u Beaty Kaczor certyfikacji, zmotywowany do działania, pełny ciekawości i optymizmu związanych z tym procesem, kontynuuję swój rozwój osobisty
i zawodowy, żeby jeszcze lepiej i pełniej pomagać ludziom, których spotykam na swojej drodze.

 

gabinet_kozetka
Masaż

Czym się zajmuję?

Przede wszystkim jestem praktykującym fizjoterapeutą.

To znaczy, że zajmuję się przywracaniem do zdrowia
i sprawności po urazach, operacjach, kiedy boli "od wczoraj"
i kiedy "boli od dawna".
Działam różnymi technikami od klasycznej fizykoterapii (prądy, ultradźwięki itp.), przez masaż, po różnego rodzaju terapie manualne i powięziowe.
Układam też treningi medyczne czyli ćwiczenia takie, aby dolegliwości nie wracały albo żeby w Twojej aktywności zabezpieczyć Cię przed kontuzją.

Od 2022 podjąłem także współpracę z firmą FootBalance, dzięki czemu rozszerzyłem swoją ofertę o trójwymiarowe obrazowe badanie ustawienia i wysklepienia stóp oraz możliwość wykonania indywidualnie formowanych, dynamicznych wkładek korekcyjnych do butów.

Chętnie też w ramach naszej współpracy opowiem o tym czego już dowiedziałem się o tym jak uporządkowanie stanów emocjonalnych może pomóc z dolegliwościami fizycznymi.

Umówić możemy się na wizytę domową lub w Gabinecie Rehabilitacji CIS-Medica w Kędzierzynie-Koźlu.

bottom of page